بسم الله الرحمن الرحیم 

این هفته هم استاد اصول فقه نیامد و از این فرصت استفاده کردم و رفتم نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی....

از مکان نمایشگاه راضی نبودم به خصوص اینکه اولین بارم بود اینجا میرفتم مجبور شدم از پل نصر تا بوستان رو پیاده برم .

وارد نمایشگاه که شدم حدود ساعت 11 بود اول قسمت بازی های رایانه ای بود. دو سه غرفه اول که بیشتر فروش بازی های خارجی بو،د نمیدونم شاید اسم نمایشگاه رو اشتباه زده بودن، قاعدتا بازی call of duty  آنچنان ربطی به انقلاب اسلامی نداره .

یک گذر سریع داشتم تو این قسمت شاید تنها قسمتی هایی که جذبم کرد یکی غرفه بازی بود که نوجوان ها میرفتن داخل و بازی میکردند 

یکی هم یه بازی بود که اسمش هم نفهمیدم ولی طراحی چهره شهدا رو انجام داده بود و فوق العاده بود. بسی کیف کردم!

گذشتم سمت راست این قسمت یک غرفه به نام کلینیک اعتیاد سنجی به اینترنت بود که به نظرم جالب بود و راهکار هم میدادند....

راستیش خجالت کشیدم برم جلو ولی از کنار نگاه کردم و خوشم اومد....البته اگر برای من رو تست میکردن احتمالا بستری میشدم!

بعد از دیدن این غرفه رفتم طبقه پایین . رسیدم یه قسمتی که نمیدونم چرا اینقدر خورد تو ذوقم...تقریبا مورد جالبی پیدا نکردم که تو ذهنم باقی بمونه . حتی اسمش هم یادم نمونده! این قسمت پر از غرفه های خالی از آدم بود که شاید به خاطر این بود که روز آخر بود و دوستان احتمالا خسته بودن! غرفه نور، بد نبود البته تقریبا نصف محصولاتشون رو نداشتن میخواستم جامع التفاسیر رو بخرم که سی هزار تومن قیمتش بود میارزید ولی نخریدم! 

سعی کردم هرچه سریعتر غرفه ها ی این قسمت و ببینم و بگذرم...

وارد سالن تهران و قسمت خوب رسانه های برخط شدم ، فرق این قسمت با تمامی قسمت های دیگه نمایشگاه این بود که جنس افرادش از نوع دغدغه بود از نوع جوان مومن انقلابی بود که هر کدومشون از روی یه درد کارهایشان رو شروع کرده بودن ....و حالا اومده بودن و به معرض نمایش گذاشته بودن.

این قسمت  از دور با اکثر فعالیت های غرفه ها آشنا بودم . و واقعا به این نیت اومده بودم که به عده ای نه خسته بگویم .

غرفه هایی که یادم هست تبیان که نیاز به توضیح نیست ، سدید بود که یه فرق خوبی که داشت محصولاتش رو جامع و خوب به مخاطب ها عرضه کرده بود، از مسجد نما هرچی بگم کم گفتم تا آمدم  نزدیک غرفه کاتالوگشون رو دادن و من هم تشکر و عرضه خسته نباشید کردم و گفتم که پیگیر کارهایتان هستم و ممنون از دغدغتون ، چون با مسجد و کار های عملیاتی فرهنگی و به اصطلاح کف خیابانی آشنا هستم از نزدیک دیدم که چه کمکی به  فعالان فرهنگی میکنه ، بلافاصله بعد از این هم غرفه موسسه مسیر و دیدم که عالی بود هم دکور خوب هم عرضه محصولات البته فکر کنم فروش نداشتن و گرنه یکی دو تا از کتاب هاشون رو میخریم . خدا رو شکر مسئول موسسه آقای موسوی هم بودن که در تغیر رشته بنده به رشته فرهنگ و ارتباطات در امسال کمک کردن و کم و بیش ایشون رو میشناختم.

به غرفه دکتر سلام هم سر زدم ولی خیلی بی بخار بودن بر خلاف کلیپ هاشون...

غرفه طلبه گرام که از اینیستا آشنا بودم و فقط میخواستم حاج آقا رو ببینم و استفاده کنم ....

شنیدم تو نمایشگاه هم با جوان ها بسیار خوب رابطه برقرار کردن واقعا نداریم از این نوع آخوند!

به غرفه های خبرگزاری ها هم سری زدم ولی کمتر درد رو میشد حس کرد ...

در کل نمایشگاه برای کسانی که میخوان با فعالیت های مردمی رسانه ای انقلاب اسلامی آشنا بشوند بد نیست و اگر هدف مشخصی داشته باشی از نمایشگاه اومدن لذت میبری مثلا بخوای از نزدیک با یه عده صحبت کنی و ایده بگیری این ها بسیار خوبه  وگرنه ممکنه تو ذوق بزنه...

و نکته مهم دیگه ای که این نمایشگاه داره این هست که فرصتی هست برای سربازان پیاده انقلاب اسلامی که همواره این ها بودن که صف اول ایستاده اند تا آخرین نفس....برای روحیه گرفتن برای تجدید قوا و برای ایجاد وحدت و همچنین بالا بردن پرچمی که نشان میدهد رویش هایی در زمینه رسانه انقلاب اسلامی اتفاق افتاده.و شاید فقط حضور ما در این نمایشگاه باعث دلگرمی بیشتری بشه و این هم عبادت است.

ببخشید طولانی شد یاعلی